Ercan Ertan Kimdir?

1986 Kırklareli doğumlu olmasına rağmen memleketi Çanakkale’nin Yenice ilçesidir. İlkokul yıllarında sırasıyla Bergama Ulubatlı Hasan İlköğretim okulu ve Yenice Yeşilyurt İlköğretim okullarında eğitim görmüştür. Daha sonra orta öğretimini Çan Şehir Engin Eker, lise eğitimini Çan H. İbrahim Bodur Anadolu Lisesinden tamamlamıştır. Ercan Ertan, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Tiyatro bölümünü birincilikle ve yüksek onur derecesiyle bitirmiştir. Şu anda Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Kültür Yönetimi Anabilim dalında başarı bursuyla yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

2012 yılından bu yana profesyonel olarak tiyatro sahnelerine çıkan oyuncu, sırasıyla İstanbul Temaşa Tiyatrosu, İstanbul Kumpanyası, Menfi Tiyatro, Cihangir Tatavla Tiyatro, Perdesiz Sahne, Glow Medya, Diyonysos Tiyatro, Oji Tiyatro ve Ankara Birlik Tiyatrosu ile çalışmıştır. Dionysos Tiyatro tarafından sahnelenen Fareler ve İnsanlar oyununun 5. Sezonunda da Slim karakterine hayat vermektedir.

Oynadığı oyunlardan Oyun Karıştı / VI. Ekin Yazın Tiyatro Ödülleri “Yılın Komedisi” Ödülü, HU / IX. Uluslarası Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri Yılın “En İyi Tiyatro Ekibi” Ödülü ve  HU / XXII. Direklerarası Ödülleri “En İyi Özgün Oyun” Ödülü, Fareler ve İnsanlar  / VIII. Ekin Yazın Tiyatro Ödülleri Yılın “Sahne Tasarımı” Ödülü ve X. Uluslarası Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri Yılın “Tiyatro Ekibi” Ödülü sahibidir.

Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Hukukçu Dr. Öğretim Üyesi Betül Aktaş Ertan ile evlidir ve bir çocuk babasıdır.

RSS
Follow by Email
Instagram